Jsme připraveni

Reprezentační tým má za sebou náročný přípravný týden. Dvakrát denně tréninky na kole podle počasí buď v trialparku ve Sklence nebo pod střechou v Prusicích, k tomu dvě dopoledne  zaměřená na fyzičku ve Sportovní akademiii Domyno Jana Kobiána a jeden “oddychový” půlden ve Fitparku U Splavu. Večerní relaxace v bazénu a ve vířivce tak byly více než zasloužené. O vedení se postarali trenéři Tadeáš Kříž, Jakub Valenta, Miro Kolárik, Martin Hříbek, David Kalaš, Libor Pecháček a Roman Chvojka, soustředění se uskutečnilo s podporou firmy Penta Trading Říčany. Dál už je to zase na rodičích – zbývá jen nechat jezdce vydechnout, sbalit na cestu kaše Nominal na snídaně a konzervy Veseko na večeře, nezapomenout doma licence a vyrazit do Dánska. Jsme připraveni. Držte nám palce!

Mnohem více fotek najdete na našem facebooku: www.facebook.com/youthgames.cz

Propozice YG Lučenec

Přinášíme podrobné propozice k závodu v Lučenci. Doporučujeme dočíst si je až do konce – jen tak se totiž dozvíte o nabídce společného nedělního tréninku. Možností, jak zaplnit čas mezi sobotou a nedělí je bezpočet, počínaje after-party v Bagetce a konče mega-party na Lučeneckých městských slavnostech. Pokud si chcete zajistit ubytování, kontaktujte včas pořadatele.

Lučenec hranice neřeší

Město Lučenec leží v těsné blízkosti maďarských hranic, tak těsné, že je mnozí znají pod jménem Losonc. Hranice zde ale příliš neřeší – tedy alespoň co se trialu týče. Stejně jako v předchozích dvou letech je i letošní závod součástí Svátků města, takže i vy máte možnost ochutnat temperamentní atmosféru města, kde ulice žijí dlouho do noci… Letos je navíc Cross Border Championship vypsán nejen jako Český pohár v cyklotrialu mládeže – Youth Games, ale současně i jako mistrovství Maďarska, takže i na tratích bude na co koukat. Nem tudom magyarul? To nevadí, tady se domluvíte i česky. První informace přinášíme dále v textu . Pokračování textu Lučenec hranice neřeší

Viborg se chystá na WYG

Trial klub Viborg pod taktovkou Ole Kristensena nenechává nic náhodě a jejich zimní tréninková hala se už na konci května změnila doslova v továrnu na výrobu sekcí. Mezi jejich vymýšlením, přípravou a převozem na náměstí si přesto občas najdou chvilku, aby se podělili o pár fotografií. Jako třeba dnes, kdy (tři týdny před závodem!) navezli na náměstí Nytorv kameny.

Příliš větrno na létání

Ne vždy se vydaří všechny plány. Jedním z těch, který bohužel nevyšel, jsou letecké záběry z pražského závodu. Vítr byl v sobotu během dne nad Decathlonem příliš silný na to, aby si s ním dron poradil. Nedá se nic dělat, snad někdy příště. Pár snímků z cvičných letů v pátek večer ale přeci jen můžeme nabídnout. Pilotem dronu a fotooperátorem byl Jirka Štěpánek.

Povedený začátek prázdnin

Přípravy jakékoliv akce připomínají vlny na vodě. Chvíli jste nahoře a máte pocit, že udělat závod v Praze byl vynikající nápad. Chvíli jste naopak dole a po nocích vám hlavou běží nejčernější scénáře. S blížícím se dnem D ale začal převládat optimismus a z nočních můr zůstávaly jen dvě: tou první byl déšť a tou druhou obavy, že závodníci první prázdninový den namísto na závody vyrazí k moři. Nestalo se ani jedno. Pokračování textu Povedený začátek prázdnin

Konečná nominace WYG

Závodem v Praze se uzavřela nominace na UCI Trials World Youth Games. Nominovaní jezdci jsou:

  • poussin: Radim Ženatý, Jakub Kalaš, Vojta Hříbek, Vojta Vepřek
  • youth girls: Denisa Pecháčková, Alžběta Vaněčková, Eliška Mudrychová
  • benjamin: Vojtěch Kalaš, René Vymětal
  • girls: Alžběta Pečínková, Eliška Hříbková
  • minime: Tomáš Vepřek
  • cadet: Marek Pochtiol, Petr Mokrý