FASTAV podpořil Youth Games

Mezi sponzory Českého poháru mládeže – Youth Games letos nově najdeme i společnost Fastav Development AOC Vsetín. Stavební firma s dvacetiletou historií se zaměřuje především na obchodní centra a komerční objekty. Za sebou má více než 80 realizací především na Moravě, ale i v Čechách a na Slovensku. Mezi její úspěšné projekty patří síť retail parků pod názvem Fastmall. Děkujeme za podporu!

Startovné a nominační závody

I letos mohou ti nejlepší reprezentovat Českou republiku na UCI Trials Světových hrách mládeže. Ty se konají o prázdninách v dánském Viborgu. Jak ale poznáme, kdo jsou ti naši nejlepší? Od toho jsou tu nominační závody! Letos jich je pět: Rudina, Blansko, Březová, Hamry a Praha. Mistrovství ČR v Blansku je bodově zvýhodněno (dostáváte zde o 30 % bodů více než na “běžných” Youth Games), takže například třetí místo z MČR trumfne stříbro z YG. Započítávají se 4 nejlepší výsledky z pěti závodů. Zároveň je zveřejněna výše startovného pro sezonu 2017. Plné startovné zůstává 200 Kč, snížené od letoška 100 Kč.

Průvodce novými pravidly III.

Celá pravidla cyklotrialu lze rozdělit přibližně na tři části: ta první řeší především organizační záležitosti (systém soutěží, kategorie, přípravu tratí) a věnovali jsme se jí v prvním díle. Druhá část, z pohledu jezdce nejdůležitější, se zabývá trestnými body, které závodník může v soutěži obdržet. Nyní nás čeká poslední třetina: věnuje se chování ostatních účastníků (rodiče, rozhodčí) během soutěže, vyhodnocení výsledků a nominacím na zahraniční závody. Pokračování textu Průvodce novými pravidly III.

Průvodce novými pravidly I.

Pravidla Youth Games spatřila světlo světa teprve před rokem. Bylo nutné je měnit? To se budeme každý rok učit nová? I takové otázky možná někoho napadly při oznámení změn v pravidlech cyklotrialu na letošní sezonu. Důvodů pro nová pravidla bylo více. Tím hlavním bylo rozhodnutí pracovní skupiny, která celý český cyklotrial organizuje, vytvořit jednotná pravidla pro soutěže mládeže a dospělých. Nejvíce změn proto najdete v odstavcích týkajících se organizace soutěží. Úpravám kvůli změnám v pravidlech UCI však neuniklo ani bodování v sekci a bylo také potřeba opravit některé chyby z loňska. Pojďme si nová pravidla společně projít. Pokračování textu Průvodce novými pravidly I.

Pravidla cyklotrialu 2017

Do nové sezony vstupuje cyklotrial s novými pravidly. Jejich česká verze reaguje na změny v mezinárodních pravidlech UCI (psali jsme zde) a také spojuje do jednoho dokumentu dosud oddělené předpisy pro soutěže mládeže (Youth Games) a dospělých (Český pohár). Plné znění nových pravidel najdete v menu Pravidla / Česká pravidla cyklotrialu 2017. Novinky vám postupně představíme v samostatných příspěvcích během měsíce března.