Světový pohár v Praze zrušen

Zklamání přineslo včerejší oznámení francouzské strany o zrušení soutěže Světového poháru v trialu, které se mělo konat na začátku prázdnin v Praze. Důvodem je odstoupení hlavního sponzora akce a následné obavy pořádající agentury All-road z nedostatečného finančního zabezpečení pražského závodu. Pro rok 2017 se tedy Praha z UCI Trials kalendáře škrtá a musíme si počkat do července 2018.

A jak to bude s českými Hrami mládeže, které se měly v rámci SP konat? Ty se samozřejmě neruší a termín 1. 7. 2017 Youth Games Praha zůstává v platnosti! Pořadatelé YG nyní zvažují, zda dokonce k mládežnickým soutěžím nepřipojit navíc i volný závod v dospělých kategoriích. Jinými slovy: UCI ve svém kalendáři škrtá, vy to ale nedělejte 🙂

Nová pravidla UCI trialu

Federace UCI zveřejnila nové znění pravidel trialu pro sezonu 2017. Kompletní znění v angličtině je k dispozici na stránkách UCI, změny oproti poslední verzi jsou uvedeny červeným písmem. Nejvíce úprav se týká organizace mistrovství světa, které se pojede podle open-free pravidel (tedy podobných, jako se dosud jezdila třeba týmová soutěž na Světových hrách mládeže). Pro Světový pohár a Světové hry mládeže zůstávají pravidla původní (0 – 5 trestných bodů za každou sekci). I zde je ale pár menších úprav v bodování, které se budeme snažit zapracovat do českého znění pravidel. Ta bychom rádi publikovali do konce února.