Kalendář Youth Games 2016

Seriál Youth Games se letos skládá z pěti soutěží. K osvědčeným lokalitám (Velká Bystřice, Šiklův mlýn, Havířov) přibývají dvě nové, přesto ne neznámé: trialparky v Hamrech nad Sázavou a v Blansku. Ani letos nebude chybět slavnostní vyhlášení cyklotrialové sezony, předběžně je naplánováno na 26. listopadu. Aktualizováno: Kromě 3 soutěží YG je jako nominační vypsáno i MČR mládeže – viz seznam nominačních závodů.

Termíny závodů:

datum místo pořádá poznámka
30. 4. 2016 Hamry nad Sázavou AMK Hamry nad Sázavou nominace WYG
29. 5. 2016 Šiklův mlýn Šikland a 4RC Trial nominace WYG
12. 6. 2016 Velká Bystřice Biketrial klub Olomouc nominace WYG
1. 10. 2016 Blansko Biketrial Blansko
15. 10. 2016 Havířov pracovní skupina Youth Games

 

UCI Světové hry mládeže 2016 Freiamt

2016_WYG_freiamtNedůležitější událost sezony pro mladé jezdce, tedy UCI Trials World Youth Games (Světové hry mládeže), se letos bude konat v termínu 5. – 7. srpna v německém městě Freiamt. Pořadatelem je místní klub ADAC Motorsport Racing Team a protože německý ADAC je totéž jako český ÚAMK, tak se tam budeme cítit jako doma :-) Našim západním sousedům je s oblibou připisována důslednost a smysl pro pořádek, což potvrzuje i oficiální facebooková stránka soutěže: „Dovezli jsme pár maličkostí pro https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8d/ADAC-Logo.svg/140px-ADAC-Logo.svg.pngkadety“, komentují fotku tří obřích dřevěných cívek datovanou na silvestra. Zdá se, že v srpnu bude všechno pünktlich (což nemá nic společného s punkem).

A organizátoři dodávají v předstihu ještě jednu důležitou informaci: „Freiamt je velmi oblíbená destinace pro letní dovolenou a většina pokojů a bytů bývá přes léto pronajatá. Pokud tedy plánujete účastnit se závodů, zajistěte si prosím ubytování co nejdříve. Přímo vedle závodiště bude také k dispozici oficiální kemp pro účastníky.“