Archiv rubriky: Šiklův mlýn 2016

Příspěvky k soutěži na Šiklově mlýně 2016

Fotogalerie ze Šiklova mlýna

Podobně jako u řady jiných bitev v historii i na nedělním Little Big Hornu na Šikláči byla jedním z hlavních problémů konfigurace terénu. Té využili zákeřní nepřátelé vedení náčelníkem Pechym, všude navíc natloukli ty svoje kolíky se šipkama a šance bělochů, tedy poussinů na bílých tratích, neklesly k nule, ba naopak stouply k pětce 🙂 Jak to vypadalo doopravdy se můžete podívat ve fotogalerii na stránkách blanenského klubu.

Report: Little Big Horn na Šiklově mlýně

Druhá soutěž letošních Youth Games se konala v neděli na Šiklově mlýně. Při pohledu na mapu republiky se přímo nabízelo přejet do westernového areálu už v sobotu večer cestou ze závodů v Kutné Hoře, což také velká část trialistů udělala. Cestou karavana zažila průjezd bouří a také závěje krup podél silnice, do cíle ale dorazili všichni v pořádku. Počasí však zdaleka ještě neřeklo poslední slovo – během večeře začaly na střechu saloonu bubnovat těžké kapky a blesků bylo víc, než někde na tiskové konferenci. Rodeo aréna s připravenými sekcemi začínala čím dál víc připomínat bazén. Pokračování textu Report: Little Big Horn na Šiklově mlýně

Propozice Šiklův mlýn

Dva týdny nás dělí od druhého závodu Youth Games na Šiklově mlýně a to je ta pravá chvíle pro zveřejnění propozic soutěže. V neděli 29. května vás čeká pořádná jízda na umělkách i v terénu, připraveno bude šest sekcí na tři kola. Pro účastníky Youth Games je vyjednán volný vstup do areálu (1x jezdec + 1x doprovod) a speciální ceny za kemp, více informací k ubytování najdete v propozicích.

Kalendář Youth Games 2016

Seriál Youth Games se letos skládá z pěti soutěží. K osvědčeným lokalitám (Velká Bystřice, Šiklův mlýn, Havířov) přibývají dvě nové, přesto ne neznámé: trialparky v Hamrech nad Sázavou a v Blansku. Ani letos nebude chybět slavnostní vyhlášení cyklotrialové sezony, předběžně je naplánováno na 26. listopadu. Aktualizováno: Kromě 3 soutěží YG je jako nominační vypsáno i MČR mládeže – viz seznam nominačních závodů.

Termíny závodů:

datum místo pořádá poznámka
30. 4. 2016 Hamry nad Sázavou AMK Hamry nad Sázavou nominace WYG
29. 5. 2016 Šiklův mlýn Šikland a 4RC Trial nominace WYG
12. 6. 2016 Velká Bystřice Biketrial klub Olomouc nominace WYG
1. 10. 2016 Blansko Biketrial Blansko
15. 10. 2016 Havířov pracovní skupina Youth Games