Archiv rubriky: Závody 2020

Mistrovství jsme ještě stihli

Pojede se, nepojede se? Sledování zaváděných opatření v souvislosti s pandemií přineslo pořadatelům další vrásky na čele. V Českých Budějovicích to ještě vyšlo a letošní sezona tak má své mistry republiky. Budějovický ÚAMK připravil v prostorách svého trialparku pěkný a rozmanitý závod, odměnou bylo 88 účastníků. Překvapivý zájem byl o volné kategorie, takže bylo nutné trochu upravit harmonogram soutěže – nicméně v pět bylo dojeto a bylo možné vyhlásit mládežnické mistry republiky:

kategorie poussin: Jakub Švéda (ÚAMK Biketrial klub Olomouc)

kategorie youth girls: Štěpánka Mudrychová (ÚAMK SVČ Biketrial Znojmo)

kategorie benjamin: Jiří Sehnal (Trial Bike Moravský Kras)

kategorie girls: Denisa Pecháčková (ÚAMK Cyklo-trial klub Střední Čechy)

kategorie minime: Radim Ženatý (ÚAMK Biketrial Blansko)

kategorie cadet: René Vymětal (ÚAMK SVČ Biketrial Znojmo)

Kompletní výsledky najdete zde.

Blansko: buchty a nové tváře

Letošní závodní sezona se skládala ze závodů zrušených – těch byla bohužel většina – a proběhlých. Do mezidobí mezi první a druhou vlnu se nám jich naštěstí pár vešlo. Dvanáctého září se závodilo v Blansku – a byla to akce se vší parádou. Sekce v místním trialparku byly napáskované “jako podle pravítka” (což já osobně mám rád), obtížnost tratí tak akorát – alespoň podle rozložení bodů od “nuly po šedesátky, počasí značka ideál (až na studené ráno) – a k tomu jako bonus plný stůl buchet od klubových maminek, aby jezdcům nedošly během dne cukry a energie. Jak dopadly samotné závody (a soutěžilo se jak v mládežnických Youth Games, tak v Českém poháru dospělých), se můžete podívat do výsledků. Potěšila také řada nových jezdců z domácího klubu, tak snad u trialu vydrží.

Finále ČP zrušeno

Finálový závod Českého poháru na Potštějně plánovaný na 10. října JE ZRUŠEN z důvodu hygienických opatření, který spolu s nouzovým stavem vstupují v platnost od pondělka. Je nám to líto, děkujeme pořadatelům z KUSu za to, že do poslední chvíle čekali jestli to vyjde nebo ne a věříme, že všechny odpadlé soutěže – není to jen Potštejn, ale také Znojmo, Nihošovice, Moravský Kras a Brno – budeme moci zařadit do kalendáře na rok 2021.

Propozice Potštejn – finálový závod a celkové vyhlášení

Finálový závod Českého poháru 2020 je naplánovaný na sobotu 10. října. Pořadatelem je KUS Sopotnice, závod se koná na Potštejně – ne teda na hradě, ale ve městě, na nádraží a v pivovaru.

Po závodě budou vyhlášeny i celkové výsledky sezóny – tak doufejme, že.akce bude smět proběhnout.

Propozice najdete zde: http://kus-sopotnice.cz/finalovy-zavod-youth-games-ceskeho-poharu-v-cyklotrialu-potstejn-10-10-2020-propozice/

Malá lesní Bystřice

První zářijovou sobotu se rozběhla podzimní část letošní okousané trialové sezony. Olomoucký klub se po dvou letech závodů ve velkém stylu v centru Olomouce vrátil zpět do své domácí tréninkové lokality Skalka u Velké Bystřice a připravil “malý lesní závod pro děti.” Nakonec k němu, s ohledem na uvolnění termínů světových pohárů (čti: zrušení), přidali ještě volný závod elity. Pokračování textu Malá lesní Bystřice

Propozice Blansko

V září nás čeká závod za závodem, hned po Velké Bystřici bude následovat Český pohár v Blansku a my tu pro vás máme propozice. Pro mládež to bude třetí letošní soutěž počítaná do seriálového hodnocení, pro dospělé kategorie teprve druhá. Závodit se bude v trialparku na Sportovním ostrově a v městě Blansku se je na sobotu 12. září naplánováno akcí více – takže určitě se vyplatí přijet a případně se i po závodě chvíli zdržet!

Propozice Velká Bystřice

Máme tu propozice na druhý letošní závod – pokud nenastane výjimečný stav, sejdeme se první poprázdninovou sobotu ve Velké Bystřici, abychom pokračovali v cyklotrialové sezoně. Propozice najdete zde. Kromě kompletních kategorií Youth Games (od promesy po kadety) se pojedou také kompletní volné OPEN kategorie (od oranžové po zelenou) a pozor pozor, také volná červená a také kategorie elite! Takže se fakt sveze úplně každý.

Konečně závodíme

Po vynucené pauze se konečně otevřela závodní sezona: ve Sklence se v sobotu 4.7. jelo první kolo Českého poháru včetně Youth Games. Že je mezi jezdci hlad po soutěžích se ukázalo na počtu startujících – navzdory začátku prázdnin a prodlouženému víkendu se do trialparku ÚAMK Cyklo-trial klubu Střední Čechy sjelo 75 startujících. Čekalo na ně sedm vzorně napáskovaných sekcí, závodilo se na dvě kola. Pokračování textu Konečně závodíme

Propozice Sklenka

Opožděně, ale přece – první červencovou sobotu začíná letošní sezona Českého poháru mládeže. Propozice jsou k dispozici zde a přečtěte si prosím odstavec o přihlašování – přeci jen ještě nějaká opatření kvůli COVIDu zůstávají v platnosti. Kdybyste náhodou přihlášení předem zapomněli, tak vás zaregistrujeme ráno na startu – prostě přijeďte, těšíme se na vás.