Archiv rubriky: WYG 2017

Zlatý oříšek pro Denisu

V letošním ročníku soutěže Zlatý oříšek byla mezi desítkou nejtalentovanějších dětí České republiky ze všech možných oborů oceněna také Denisa Pecháčková z Cyklo-trial klubu Střední Čechy. Gratulujeme! Porota ocenila její úspěchy na UCI Trials WYG v Dánsku: jak vítězství v mladších dívkách, tak podíl na výhře českého týmu v soutěži národů. Dánské “zlatonosné světové hry” tak naše děvčata vytěžila dokonale – po titulu královny cyklistiky pro Bětku Pečínkovou nyní přibyl i oříšek pro Denisu. Doufejme, že tím pohádka ještě nekončí 🙂 Slavnostní předávání cen jste mohli sledovat v České televizi na Nový rok – nebo kdykoliv v iVysílání na tomto odkazu.

Chcete do týmu?

Pár z vás se ptalo, jestli by bylo možné ještě získat týmová trička z letošních Světových her mládeže. Možné to je. Stačí nám co nejrychleji (do 22. září) poslat na mail požadovanou velikost (nebo míry nějakého svého trička – šířka, délka), dále napsat, jaké jméno byste chtěli na záda a nakonec si připravit 470 Kč za každý objednaný kus. A pak už jen 5 týdnů počkat, než nám trička švadleny z Navrátil Teamu připraví. Pokračování textu Chcete do týmu?

Kompletní sbírka medailí

Kdo z našich finalistů promění postup v medaili? Nějaké tipy jsme před startem měli, ale nikdy nic nemáte jisté. Své hraje nervozita a také nesmíme zapomínat na “dánské počasí” – ano, ani dnes dopoledne nechyběly pravidelné sprchy zhůry. Pomalu si na ně začínáme zvykat. Nakonec jsou ty individuální medaile tři – po jedné od každé barvy. Pokračování textu Kompletní sbírka medailí

Jedenáct finalistů

Povzbuzeni úspěchem v týmové soutěži nastoupili dnes naši jezdci do kvalifikace v individuálních soutěžích. U některých jsme v postup do finále věřili víc, u některých méně – výsledných jedenáct postupujících je ale výsledek, který vysoce překonal naše očekávání. Někteří si bohužel vytáhli Černého Petra a závod pro ně dnes skončil. Na konci článku je fotogalerie. Pokračování textu Jedenáct finalistů

Zlatí v národech

Světové hry mládeže ve Viborgu nemohla Česká republika zahájit lépe: náš šestičlenný tým zvítězil v soutěži národů! O skvělý výsledek se postaralo družstvo ve složení Vojta Hříbek, Denisa Pecháčková, René Vymětal, Tomáš Vepřek, Bětka Pečínková a Marek Pochtiol. Dánský Viborg si tak snad nebudeme pamatovat jako “ty hry, kde stále pršelo”, ale jako “ty, kde jsme (poprvé) vyhráli”. Pokračování textu Zlatí v národech

Jsme připraveni

Reprezentační tým má za sebou náročný přípravný týden. Dvakrát denně tréninky na kole podle počasí buď v trialparku ve Sklence nebo pod střechou v Prusicích, k tomu dvě dopoledne  zaměřená na fyzičku ve Sportovní akademiii Domyno Jana Kobiána a jeden “oddychový” půlden ve Fitparku U Splavu. Večerní relaxace v bazénu a ve vířivce tak byly více než zasloužené. O vedení se postarali trenéři Tadeáš Kříž, Jakub Valenta, Miro Kolárik, Martin Hříbek, David Kalaš, Libor Pecháček a Roman Chvojka, soustředění se uskutečnilo s podporou firmy Penta Trading Říčany. Dál už je to zase na rodičích – zbývá jen nechat jezdce vydechnout, sbalit na cestu kaše Nominal na snídaně a konzervy Veseko na večeře, nezapomenout doma licence a vyrazit do Dánska. Jsme připraveni. Držte nám palce!

Mnohem více fotek najdete na našem facebooku: www.facebook.com/youthgames.cz

Viborg se chystá na WYG

Trial klub Viborg pod taktovkou Ole Kristensena nenechává nic náhodě a jejich zimní tréninková hala se už na konci května změnila doslova v továrnu na výrobu sekcí. Mezi jejich vymýšlením, přípravou a převozem na náměstí si přesto občas najdou chvilku, aby se podělili o pár fotografií. Jako třeba dnes, kdy (tři týdny před závodem!) navezli na náměstí Nytorv kameny.

Konečná nominace WYG

Závodem v Praze se uzavřela nominace na UCI Trials World Youth Games. Nominovaní jezdci jsou:

  • poussin: Radim Ženatý, Jakub Kalaš, Vojta Hříbek, Vojta Vepřek
  • youth girls: Denisa Pecháčková, Alžběta Vaněčková, Eliška Mudrychová
  • benjamin: Vojtěch Kalaš, René Vymětal
  • girls: Alžběta Pečínková, Eliška Hříbková
  • minime: Tomáš Vepřek
  • cadet: Marek Pochtiol, Petr Mokrý

Penta Trading partnerem reprezentace

Partnerem reprezentace mládeže pro letošní WYG je Penta Trading Říčany. Strojírenská firma nabízí elektroobráběcí stroje, jejichž názvy laikům mnoho neřeknou. Odborníkům však naštěstí ano a navíc je Penta oslovuje i kvalitou svých výrobků a širokou paletou doplňkových služeb. Ve výsledku to znamená, že firma založená v roce 1991 dnes zaměstnává několik desítek lidí, má šest poboček v Čechách a jednu na Slovensku a díky obchodním úspěchům si může dovolit podporovat dobročinné aktivity. Jsme rádi, že i českou reprezentaci mládeže v cyklotrialu považuje společnost Penta Trading za dobrou věc. Děkujeme za podporu!