Archiv rubriky: WYG 2015

Příspěvky ke Světovým hrám mládeže 2015 v belgickém Aywaille

WYG Aywaille – semifinále

Belgické Aywaille si mnozí pamatují z roku 2008, kdy se tu jelo mistrovství Evropy BIU. Konalo se tenkrát v rozsáhlém trialparku v přírodě nad městem. Za ty roky se mnohé změnilo: nový trialpark vyrostl přímo v centru města dole u řeky ve sportovním areálu. Místní fotbalové hřiště je lemováno ohromujícím množstvím překážek, od kamenů přes trámy až po betonové „lego“ bloky, vše v takovém množství, že kromě pěti semifinálových sekcí zbylo ještě dost na tréninkovou megazónu. Pokračování textu WYG Aywaille – semifinále

WYG 2015: Info před startem

WYG15-logoJen týden zbývá do zahájení UCI Světových her mládeže v belgickém Aywaille. Přihlášeno je 143 jezdců ze 16 zemí, startovní listina je k dispozici zde. Českou  republiku bude zastupovat sedm závodník ů, neobsazena z naší strany bohužel zůstala kategorie mladších dívek a pravidla nedovolila ani účast dvou našich talentovaných poussinů, kteří nedosahují požadovanou věkovou hranici. Pořadatelé z klubu RDMC BikeTrial Aywaille zveřejnili přehledný plánek celého areálu a zázemí soutěže. Ubytování účastníků je možné například v blízkém autokempu (přibližně 10 minut pěší chůze).

UCI Trials Světové hry mládeže 2015

wyg2015Na stránkách UCI je k dispozici program letošních Světových her mládeže (UCI Trials World Youth Games). Konají se v termínu 31. 7. – 2. 8. v belgickém Aywaille. Dějištěm závodu bude multifunkční sportovní areál na třídě Fair-Play (GPS 50°28’34.5″N 5°40’39.5″E) nedaleko centra města. Hry zahájí páteční soutěž národních týmů a slavnostní galavečer, v sobotu následují individuální semifinálové jízdy, neděle bude patřit finalistům. Česká reprezentace bude určena na základě tří kvalifikačních závodů.