2. závod Her mládeže – Žďár „NEJSME Z CUKRU, NEVYMĚKNEM!!!“

17. 5. 2014, 13.00 hodin, Pilská nádrž

ZvětšitŽďárské kolo Cyklotrialových her mládeže je za námi!

Proč jsme závod pořádali ve Žďáře? Přestože máme v Hamrech skvělý TrialPark, rozhodli jsme se letos zamířit do města mezi diváky a ukázat trial širší veřejnosti. Spolu s firmou Cyklo Chlubna jsme chtěli žďárským dětem, mládeži a vlastně celým rodinám představit další možnost smysluplného trávení času. Cyklotrial je totiž sport pro dva –  jezdce a jeho doprovod (většinou jednoho rodiče), který s ním trénuje a doprovází ho při závodech. Musí se tak spolu naučit dobře komunikovat a důvěřovat si.

Díky vytrvalému dešti moc diváků nepřišlo, což je škoda, protože trial se jezdí za každého počasí. Překážka, která je za sucha jednoduchá, se za mokra stane opravdovou výzvou.  Zdolat ji kluzkou, se zmrzlými prsty na brzdách, promočeni až na kůži a koly obalenými bahnem. To vše si mohli vyzkoušet i přihlížející návštěvníci v sekci postavené pro veřejnost. Malou cenu si odnesl každý. Vyhrávaly se ale i lístky na pouťové atrakce, do žďárského bazénu a wellness, nebo na šlapadla na Velkém Dářku.

34 jezdců tuto sobotu dokázalo, že opravdu nejsou z cukru podle motta, které jsme v pátek pro naše závody vymysleli. Většina jezdců opravdu bojovala až do konce, 4 hodiny v mokru, zimě a blátě. Klobouk dolů před jejich vytrvalostí i vytrvalostí doprovodů a technického personálu.

Jak dopadli naši jezdci?
V kategorii Cadet patřilo zlato Martinu Štěpánkovi, stříbro Filipu Kloučkovi, 4. místo obsadil Radek Vašíček. V kategorii Minime skončil bronzový Kryštof Málek a čtvrtý Marek Šiller. Zlatou příčku v benjaminské kategorii vybojoval Petr Mokrý a v kategorii Poussin Štěpán Šiller. V nejmladších Promesách si stříbro vyjel Honza Humlíček. Po dvou závodech seriálu má pět hamerských trialistů velkou šanci získat nominaci na Mistrovství světa.

Během dne také proběhla sbírka Kola pro Afriku. Vybralo se 45 kol, která si organizace večer odvezla, opraví je a přepraví do Gambie.  Podpoří tak celkovou gramotnost, větší možnost pracovního uplatnění a zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

I když máme jako klub dlouholeté zkušenosti s pořádáním takovýchto závodů, nemohli bychom to zvládnout bez velké podpory našich příznivců a sponzorů. Děkujeme vám!

Městu Žďár nad Sázavou za finanční podporu, ceny, za pomoc a účast při samotných závodech panu místostarostovi bc. Ladislavovi Bártovi
Obci Hamry nad Sázavou za dlouholetou finanční podporu
Zinkové slévárně pana ing. Karla Dítě za krásné „poctivé“ medaile
ÚAMK a ČSC za zaštítění seriálu a finanční podporu
Firmě Sportis za bezplatný pronájem areálu a pomoc při organizaci závodů
Panu Aleši Vaškovi za výrobu dřevěných překážek
Firmě Kámen Brno za materiál na překážky a ceny
Firmě JJ Barvy za barvy na překážky
Firmě Tokoz za finanční podporu a ceny
Firmám Bongo, BIKEPROD, Highland, Elektro Sláma, Profi BAUSTOFFE, Šlapadla Jaromír Fiala a Pribina za ceny
Firmě Cyklo Chlubna za pomoc při organizaci celého seriálu, za ceny a doprovodný program
FORBIKES za pásky k vytyčení sekcí
Velký dík za spoustu odvedené práce patří také panu Radkovi Jankovi z olomouckého klubu a členům našeho klubu AMK Hamry nad Sázavou.

Chcete-li vidět exhibici hamerských jezdců, přijďte se podívat 1. června 2014 k Zimnímu stadionu ve Žďáře nad Sázavou na akci Tour de Kids.