Konečně závodíme

Po vynucené pauze se konečně otevřela závodní sezona: ve Sklence se v sobotu 4.7. jelo první kolo Českého poháru včetně Youth Games. Že je mezi jezdci hlad po soutěžích se ukázalo na počtu startujících – navzdory začátku prázdnin a prodlouženému víkendu se do trialparku ÚAMK Cyklo-trial klubu Střední Čechy sjelo 75 startujících. Čekalo na ně sedm vzorně napáskovaných sekcí, závodilo se na dvě kola.

V nejmladší promese vyhrál Vítek Buráň (Veselí nad Moravou), zlato z poussinů si odvezl Kuba Švéda (Olomouc), mladší dívky natěsno vyhrála domácí Daniela Pecháčková, benjaminům kraloval kyjovský Franta Andrle. Ve starších dívkách přidala další zlato pro pořadatelský klub Denisa Pecháčková, v minimech si pro vítězství dojel ze slovenského Záriečí Kuba Mudrák, kadety ovládl René Vymětal (Znojmo).

Zájem mezi jezdci byl i o volné „open“ kategorie bez věkových limitů, pozitivní ohlas sklidila nově zavedená open oranžová – tak snad tento krok přitáhne nové zájemce o cyklotrialové soutěžení.

Letošní proškrtaná sezona je bohužel bez Světových her mládeže, domácí seriál pokračuje prní víkend po prázdninách ve Velké Bystřici.

Kompletní výsledky najdete zde.

Foto v záhlaví Pavel Kůřil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *