Člověče, nezlob se!

Čtvrté kolo ČP mládeže – Youth Games se jelo o víkendu v samotném srdci Vysočiny, kterým jsou pro trialisty nesporně Hamry nad Sázavou. Jezdit sem se prostě neomrzí. Pokaždé vás čekají nové překážky, nové barvy, nové nápady. Co se naštěstí příliš nemění, je místní přátelská atmosféra. Dalo by se napsat genius loci.

Právě tento duch místa je hlavním důvodem obliby hamerského trialparku mezi jezdci. A je jedno, jestli sem jedou na nezávodní prázdninový trial kemp, na posezónní fichtl cup nebo závodit o medaile jako tuto sobotu. Soutěžilo se jak v mládežnických kategoriích, tak v Českém poháru dospělých.

Příjezd byl letos trochu zkomplikovaný dopravními omezeními, kličkování zákazy vjezdu přes vesnici a historický mostek bylo napínavé hlavně pro ty, kdo táhli obytné přívěsy. Variantu vyrážet na závody už v pátek odpoledne, zakempovat, posedět s kamarády a ráno nemuset brzy vstávat totiž volí čím dál víc rodičů. Posiluje to prozměnu týmového ducha.

Ať už jezdci přijeli večer, ráno nebo na poslední chvíli, na všechny čekalo pět krásně barevných a hravých sekcí, které po nočním dešti rychle osychaly ve větru. Sekce byly současně poměrně dlouhé, takže závod trval jednotlivým kategoriím déle, než se předpokládalo a start finále elity se docela opozdil.

Finále jak se patří

Že se ale vyplatilo počkat (a u bufetu, karavanu nebo při tréninku čas utíkal docela rychle) nás finalisté přesvědčili hned na první sekci. Náročné partie na kmenech místního „lesoparku“ projel pouze Vašek Kolář. Druhé finálové sekci dominoval nápis „AMK“ vyrobený z betonových telegrafních sloupů. Při jejich řezání flexou si museli vylomit nejeden diamantový zoubek na kotouči, předpínaný beton C50/55 nejde krájet jak máslo 🙂 Ale ten výsledek! Skvost. Při sledování jezdců, jak se snaží udržet v háku na „áčku“, se tajil dech. Písmena se borcům nepodařilo „přečíst“ napoprvé a opakované pokusy jim sebraly spoustu času, takže si připočetli trestné body za překročení dvouminutového limitu. Závěr finále se pak jel na kamených menhirech a bylo to napínavé až do konce. O jediný bod zaslouženě zvítězil Samuel Hlavatý, druhé místo Vašek Kolář, třetí Martin Štěpánek. Čtvrté místo bral Vojta Křiva, pátý skončil Tomáš Žoržo Eibl – ten si domů odvážel trofej pro nejlepšího jezdce na horském kole.

Celkem v závodě startovalo 63 jezdců, tento počet je trochu navýšený tím, že část dětí využívá možnost startovat i ve vyšší kategorii. V Českém poháru dospělých startovalo pouhých sedm jezdců – více jich ke své smůle z nejrůznějších důvodů do Hamrů nepřijelo. Luxusní prostředí si přesto mohou vyzkoušet – park je po dohodě s klubem přístupný k tréninku všem a kdo nechce trénovat sám, může přijet v termínu 12.-16. července na již desátý ročník trialkempu.

Výsledky, fotogalerie

Výsledky najdete v příslušné záložce menu v záhlaví.

Fotogalerie Saši Šillerové, fotogalerie Jirky Sehnala

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *