Archiv pro rubriku: WYG 2017

Zlatý oříšek pro Denisu

V letošním ročníku soutěže Zlatý oříšek byla mezi desítkou nejtalentovanějších dětí České republiky ze všech možných oborů oceněna také Denisa Pecháčková z Cyklo-trial klubu Střední Čechy. Gratulujeme! Porota ocenila její úspěchy na UCI Trials WYG v Dánsku: jak vítězství v mladších dívkách, tak podíl na výhře českého týmu v soutěži národů. Dánské „zlatonosné světové hry“ tak naše děvčata vytěžila dokonale – po titulu královny cyklistiky pro Bětku Pečínkovou nyní přibyl i oříšek pro Denisu. Doufejme, že tím pohádka ještě nekončí 🙂 Slavnostní předávání cen jste mohli sledovat v České televizi na Nový rok – nebo kdykoliv v iVysílání na tomto odkazu.

Chcete do týmu?

Pár z vás se ptalo, jestli by bylo možné ještě získat týmová trička z letošních Světových her mládeže. Možné to je. Stačí nám co nejrychleji (do 22. září) poslat na mail požadovanou velikost (nebo míry nějakého svého trička – šířka, délka), dále napsat, jaké jméno byste chtěli na záda a nakonec si připravit 470 Kč za každý objednaný kus. A pak už jen 5 týdnů počkat, než nám trička švadleny z Navrátil Teamu připraví. Pokračování textu Chcete do týmu?

Kompletní sbírka medailí

Kdo z našich finalistů promění postup v medaili? Nějaké tipy jsme před startem měli, ale nikdy nic nemáte jisté. Své hraje nervozita a také nesmíme zapomínat na „dánské počasí“ – ano, ani dnes dopoledne nechyběly pravidelné sprchy zhůry. Pomalu si na ně začínáme zvykat. Nakonec jsou ty individuální medaile tři – po jedné od každé barvy. Pokračování textu Kompletní sbírka medailí

Jedenáct finalistů

Povzbuzeni úspěchem v týmové soutěži nastoupili dnes naši jezdci do kvalifikace v individuálních soutěžích. U některých jsme v postup do finále věřili víc, u některých méně – výsledných jedenáct postupujících je ale výsledek, který vysoce překonal naše očekávání. Někteří si bohužel vytáhli Černého Petra a závod pro ně dnes skončil. Na konci článku je fotogalerie. Pokračování textu Jedenáct finalistů

Zlatí v národech

Světové hry mládeže ve Viborgu nemohla Česká republika zahájit lépe: náš šestičlenný tým zvítězil v soutěži národů! O skvělý výsledek se postaralo družstvo ve složení Vojta Hříbek, Denisa Pecháčková, René Vymětal, Tomáš Vepřek, Bětka Pečínková a Marek Pochtiol. Dánský Viborg si tak snad nebudeme pamatovat jako „ty hry, kde stále pršelo“, ale jako „ty, kde jsme (poprvé) vyhráli“. Pokračování textu Zlatí v národech

Jsme připraveni

Reprezentační tým má za sebou náročný přípravný týden. Dvakrát denně tréninky na kole podle počasí buď v trialparku ve Sklence nebo pod střechou v Prusicích, k tomu dvě dopoledne  zaměřená na fyzičku ve Sportovní akademiii Domyno Jana Kobiána a jeden „oddychový“ půlden ve Fitparku U Splavu. Večerní relaxace v bazénu a ve vířivce tak byly více než zasloužené. O vedení se postarali trenéři Tadeáš Kříž, Jakub Valenta, Miro Kolárik, Martin Hříbek, David Kalaš, Libor Pecháček a Roman Chvojka, soustředění se uskutečnilo s podporou firmy Penta Trading Říčany. Dál už je to zase na rodičích – zbývá jen nechat jezdce vydechnout, sbalit na cestu kaše Nominal na snídaně a konzervy Veseko na večeře, nezapomenout doma licence a vyrazit do Dánska. Jsme připraveni. Držte nám palce!

Mnohem více fotek najdete na našem facebooku: www.facebook.com/youthgames.cz

176 přihlášených do Viborgu

Soupiska přihlášených na 18. ročník UCI Trials Světových her mládeže ve Viborgu obsahuje 176 jmen z celkem 16 zemí, tedy plus mínus stejný počet jako v loňském roce. Po kategoriích to vypadá takto: 35 poussinů, 33 benjaminů, 40 minimů, 39 cadetů, 14 mladších dívek a 15 starších dívek. Česká republika patří mezi pětici zemí, které mají zastoupení ve všech kategoriích – zbývající čtyři „velmoci“ jsou Španělsko, Francie, Německo a Švýcarsko. Kompletní přihlášky najdete na stránkách UCI / Trials / Events / WYG / Entries (přímý odkaz zde).

Viborg se chystá na WYG

Trial klub Viborg pod taktovkou Ole Kristensena nenechává nic náhodě a jejich zimní tréninková hala se už na konci května změnila doslova v továrnu na výrobu sekcí. Mezi jejich vymýšlením, přípravou a převozem na náměstí si přesto občas najdou chvilku, aby se podělili o pár fotografií. Jako třeba dnes, kdy (tři týdny před závodem!) navezli na náměstí Nytorv kameny.

Konečná nominace WYG

Závodem v Praze se uzavřela nominace na UCI Trials World Youth Games. Nominovaní jezdci jsou:

  • poussin: Radim Ženatý, Jakub Kalaš, Vojta Hříbek, Vojta Vepřek
  • youth girls: Denisa Pecháčková, Alžběta Vaněčková, Eliška Mudrychová
  • benjamin: Vojtěch Kalaš, René Vymětal
  • girls: Alžběta Pečínková, Eliška Hříbková
  • minime: Tomáš Vepřek
  • cadet: Marek Pochtiol, Petr Mokrý